Szukaj Pokaż menu

35 mistrzów gitarowego grania

70 184  
242   86  
Rozpoznasz wszystkich? Opisz ich w komentarzach.

Kliknij i zobacz więcej!

Kiepsko widać szczegóły? Klikaj dalej!

Najszczęśliwsza panna młoda

140 199  
769   26  
Każda kobieta z utęsknieniem czeka na TEN dzień. Będzie cała rodzina, podniosła muzyka, łzy wzruszenia, pocałunki, prezenty i pyszna zabawa do białego rana z tym jedynym, wymarzonym mężczyzną. Dzień zamążpójścia to przecież najwspanialszy dzień w życiu, nieprawdaż?

Kliknij i zobacz więcej!

Mroczna strona nauki

104 300  
540   19  
Rozwój nauki ma z reguły służyć ogólnie pojętemu dobru, np. opracowywać skuteczne metody leczenia różnych chorób. Niestety, dla wielu postaci z przeszłości ten szczytny cel był usprawiedliwieniem dla najgorszych eksperymentów i zbrodni.

Stworzyć nowe życie

Paracelsus to XVI-wieczny lekarz i uczony, nazywany ojcem nowożytnej medycyny. Oprócz wielu dobrych i przydatnych odkryć (między innymi w dziedzinie toksykologii) ma na swoim koncie próbę stworzenia Homunkulusa - karzełka o wzroście nieprzekraczającym pół metra. Chciał tego dokonać poprzez eksperymenty z włosami i ludzkim nasieniem.

Odkupienie winy


Pierwszymi ofiarami wynalezionego przez Alfreda Nobla dynamitu był jego rodzony brat Emil oraz kilku pracowników fabryki, którzy zginęli w wyniku katastrofy w fabryce. W krótkim czasie wynalazek Nobla zabił setki tysięcy ludzi i przynosił swojemu wynalazcy niemałe dochody. Pewnego dnia zobaczył on w gazecie swój nekrolog z podpisem "handlarz śmiercią". Aby odwrócić uwagę ludzi i historii od swojego wynalazku, postanowił ufundować nagrodę, zwaną do dziś Nagrodą Nobla.

Śmierć kontrolowana


W latach 1932-1972 Amerykańska Publiczna Służba zdrowia prowadziła Badanie Tuskegee - serię eksperymentów medycznych, których celem była obserwacja przebiegu nieleczonej kiły. Jako króliki doświadczalne wykorzystano prawie 400 czarnoskórych mężczyzn, w większości biednych i niewykształconych. Wiedząc, że najwięcej o chorobie można dowiedzieć się z sekcji zwłok, naukowcy celowo nie udzielali uczestnikom eksperymentu żadnej pomocy medycznej. Badań nie przerwano nawet wtedy, kiedy było już wiadomo, że penicyliną można skutecznie leczyć kiłę.

Lekarz-kat


Sigmund Rascher - nazistowski lekarz i chirurg przeprowadzał na więźniach obozu koncentracyjnego w Dachau pseudomedyczne eksperymenty, polegające między innymi na umieszczaniu ludzi w kapsułach ciśnieniowych, w których warunki odpowiadały tym na 21 tysiącach metrów n.p.m. Oprócz tego celowo zarażał więźniów malarią i poddawał wychłodzeniom. Rascher wynalazł także kapsułki z cyjankiem.

Japońskie piekło


Jednostka 731 Cesarskiej Armii Japońskiej zajmowała się bronią biologiczną, którą testowano na chińskich żołnierzach i cywilach. Wskutek eksperymentów dziesiątki tysięcy ofiar zmarło na dżumę, cholerę, wąglika i inne choroby. Na innych więźniach przeprowadzano także wiwisekcje, aborcje, amputacje kończyn i przyszywanie ich do innych części ciała, traktowano ich granatami i kulami z karabinów.
Dowódcy Jednostki nie odpowiedzieli za swoje zbrodnie - Amerykanie zagwarantowali im nietykalność w zamian za udostępnienie wyników eksperymentów. 
540
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najszczęśliwsza panna młoda
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Fort Boyard
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Pechowy dzień
Przejdź do artykułu Tajemnice piramidy Cheopsa

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą