Szukaj Pokaż menu

Roast me, czyli pojedź po mnie po całości XII

175 829  
343   22  
Wiedzą, czym to grozi, a i tak wrzucają swoje fotki do internetu. Po niektórych tekstach naprawdę może być ciężko się pozbierać...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Szczęśliwego 2021!

45 608  
548   88  
Ten rok był tak zły, że wolelibyśmy przenieść się od razu do 2022 albo 2023, ale niech będzie - niech się uda jak najlepiej ten 2021!

10 państw z najgorszymi samochodami policyjnymi

139 387  
311   92  
Policjanci potrzebują szybkiego samochodu aby z łatwością dogonić bandziora. Jednak w niektórych krajach, policja jeździ samochodami takimi na jakie ich stać, ładnymi lub ekologicznymi. Oto przegląd policyjnych samochodów z całego świata.

#1. Kuba, Łada 2107


Co zrobić jeśli potrzebujesz samochodów dla policji ale twój kraj ma nałożone embargo na prawie wszystko a zwłaszcza na to, co amerykańskie? Kuba po prostu poprosiła przyjaciół Rosjan o pomoc i wyposażyła swoje siły policyjne w samochody marki Łada 2107. Nawet mistrz świata w wyścigach samochodowych nie ma szans na dogonienie kogokolwiek tym pojazdem, który w sprzyjających warunkach potrafi rozbujać się aż do 155 km/h. Rosjanie przestali ją produkować w 2012 roku, ale ponoć produkcja ma wkrótce ruszyć ponownie w Egipcie.

#2. Czechy, Smart Fortwo


Ten demon prędkości osiąga maksymalnie 135 km/h ale przynajmniej łatwo się go prowadzi wąskimi uliczkami niektórych dzielnic Pragi. Jeśli jakimś cudem uda się dogonić i aresztować oprycha pojawia się drugi problem - gdzie go umieścić? Smart jest dwuosobowy więc nie ma szans na przetransportowanie w nim nawet najchudszego bandziora na komisariat.

#3. Niemcy, Toyota Prius


Niemcy mają się czym chwalić jeśli chodzi o samochody policyjne. W ich posiadaniu znajdują się między innymi piekielnie szybkie Porsche. Ale zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska, policja musiała zakupić samochody, które są mniej szkodliwe i nabyła Toyoty Prius. Hybrydy te z pewnością mniej zanieczyszczają powietrze niż Porsche ale coś za coś - w porównaniu z nimi są bardzo wolne.

#4. Wielka Brytania, Nissan LEAF


Elektryczny samochód z pewnością dowiezie cię z punktu A do punktu B, ale czy na pewno nadaje się do pościgów? Odpowiedź brzmi: Nie! Zasuwa po drogach z prędkością maksymalną 145 km/h a zasięg na jednym ładowaniu to 160 kilometrów. Więc po co się w to bawić? Tak samo jak w Niemczech, policja stara się być przyjazna dla środowiska. Samochody te są dobre jedynie do patrolowania niezbyt dużych i w miarę spokojnych osiedli.

#5. USA, Dodge Diplomat


Jak można narzekać na ten samochód, ikonę znaną nam wszystkim z filmów zawierających świetne pościgi policyjne? Ano można, narzekali oczywiście prowadzący je stróże prawa i porządku. Samochód ten testował cierpliwość policjantów. A to zupełnie bez powodu zgasł silnik, a to hamulce nie działały jak powinny no i oczywiście bardzo trudno było rozpędzić ten pojazd do wymaganej prędkości.

#6. Włochy, BMW i3


Leciuteńki elektryczny samochodzik który może na jednym ładowaniu trwającym nawet do 15 godzin przejechać 130-160 km na pewno nie spełnia wymagań stawianych samochodom policyjnym. Funkcjonariusze z Mediolanu, których uszczęśliwiono tymi autkami bardziej koncentrują się na tym, gdzie jest najbliższy punkt ładowania, niż na tym co się dzieje wokół nich. Ale za to są ekologiczne. I niektórym się podobają.

#7. Francja, Renault ZOE


Zakupiony przez francuską policję dokładnie w tym samym celu co Nissan LEAF czy BMW i3 - aby obniżyć emisję szkodliwych spalin. Ten model pędzi z prędkością 135 km/h i zazwyczaj udaje mu się pokonać trasę o długości 100 km na jednym ładowaniu. Więc policjanci muszą wybierać, na które miejsce zbrodni uda się im dojechać i najlepiej, żeby interwencja nie musiała być szybka.

#8. Bułgaria, Citroen C4


Samochód ten sam w sobie nie jest złym autem, ale to bardziej samochód rodzinny, niż pojazd policyjny. Pozostałe samochody bułgarskich policjantów to Ople Astra i Dacie Sandero. Citroen C4 jest przynajmniej szybszy od wymienionych wyżej elektrycznych autek i spokojnie rozwinie prędkość powyżej 200km/h, ale policjanci narzekają na to, że przy większych prędkościach samochód bardzo źle się prowadzi.

#9. Japonia, Suzuki Jimny


Wśród samochodów używanych przez japońską policję jest kilku kandydatów do miana najgorszego auta, ale jednak wygrał Suzuki Jimny. Mimo tego, że jest bardzo zwrotny to komfort jazdy jest bardzo niski. Skrzynia biegów jest kapryśna przy wyższych obrotach, przednie wahacze są mało solidne no i przyspieszenie pozostawia wiele do życzenia.

#10. Rosja, Łada Samara


Oczywiście Rosjanie nie uszczęśliwili tylko Kubańczyków swoimi Ładami. O ile niektóre samochody produkowane przez Ładę są całkiem niezłe, to z pewnością nie należy do nich model Samara. Miały być hitem a okazały się kitem. Tanie w produkcji z marnej jakości materiałów, z niedopracowanym silnikiem (choć niby grzebał przy nim Porsche) i podatne na korozję Samary stały się zmorą rosyjskich policjantów na wiele lat. Obecnie zastępowane są na bieżąco nowymi modelami.
311
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Szczęśliwego 2021!
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Faktopedia DCCCXVI - Czym się różni kredyt od pożyczki
Przejdź do artykułu 6 najbardziej niehigienicznych atrakcji na świecie

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą